Kaubamärgid

 

 

Jasmiini TEE - Jänese aasta tee

21.12.2022
Jasmiini TEE - Jänese aasta tee

JOO TEED ja SA LEIAD OMA (elu)TEE – nii ütleb Hiina vanasõna.

Feng shui’s kutsutakse JASMIINI küllusliku romantika ja armastuse lilleks. Jasmiin on yin-energias lill ja kannab endas eelkõige ilu ja harmoonia väge. Samas on sel lillel tugev rahustav toime, stabiliseerides inimest ning hoides tema mõistust ja meelt äreval ning segadusttekitaval ajal selgena.

JASMIINI (jasminum officinale) TEE on Hiinas üks populaarsemaid teesid ja kaasaegsed edule orienteeritud ettevõttetes on lõunapausi ajal jasmiini tee joomine lausa „kohustuslik“. Samuti juuakse jasmiini teed kõige enam avalikes söögikohtades.

Tavaliselt pakutakse kahte varianti jasmiini teed. Üks, mida võib maakeeli nimetada ka soojaks taimejoogiks ehk kuivatatud jasmiini õitest ja pungadest valmistatud tee, mis maitselt sarnaneb tatra maitsega. Selline tee on enamlevinud nii söögikohtades kui ka ettevõtete joogipauside ajal. Jasmiini teed hinnatakse tema eriliste omaduste pärast, milleks on peavalu leevendamine, millega kaasneb mõtete erksus ja stressitaseme vähenemine ning on seetõttu hinnatud jook ettevõttetes joogipauside ajal. Teiseks seedimise korrastamine, maksa stressi vähendamine ning seda teed juuakse just pärast sööki.

JASMIINI tee omapärase maitse kõrval pakutakse ka tee lehtedega segatud või rullitud jasmiini teed. Teeleht annab jasmiinile kvaliteetse, rohelisele teele tuntud ning omase maitse. Müügis on kaks teed: MAAGIA TEE (jasmiiniõie tee) ja DRAAKONI PÄRLI TEE (jasmiini ja rohelise tee segu).

Kasutamine. Tee valmistamiseks lisage kuivatatud teele kuuma vett temperatuuril kuni 80°C. Väldi keeva vee kasutamist. Lase teel 3-5 minutit tõmmata, seejärel kurna ja serveeri. Soovituslik päevane joogikogus: 1-3 tassi teed.

JASMIINI TEE on kasulik tervisele:

1.Tugev antioksüdant. Jasmiiniõietel on tugev antioksüdantne omadus, mis kaitseb terveid rakke kahjustuste ees (vähivastane toime) ning mis vähendab krooniliste haiguste riski.

2.Toetab süda. Jasmiini tee toetab südant, reguleerib kolesterooli ja vererõhku.

3.Kaitseb aju. Tänu tees sisalduvatele antioksüdantidele ja katehhiinidele, väheneb ka neuroloogliiste haiguste risk.

4.Kaitseb Alzheimeri ja Parkonsioni tõve eest. Jasmiini tee on polüfenoolderikas, mis võib vähendada Alzheimeri ja Parkinsoni tõve riski.

5.Suurendab keskendumist. Tee sisaldab veidi kofeiini, mis aitab keskendumisel. Seega ei jooda seda teed õhtuti, vaid pigem tööd tehes.

6.Soodustab lõõgastumist. Jasmiinitee sisaldab aminohapet L-teaniin, mis vähendab ärevust ja stressi.

7.Madaldab veresuhkrut. Aitab kontrolli all hoida II tüüpi diabeeti.

8.Vähendab kehakaalu. Jasmiinitee kiirendab ainevahetust 4-5% ja rasvapõletust 10-16% ning võib aidata kaalu langetada.

9.Parandab nahka. Pärast teejoomist tasub rohelise teemassiga katta oma nägu. Ennetab kortsude teket ja pruunide (nn maksa) plekkide teket näole.

Ohutus ja kõrvaltoimed Üldiselt on jasmiini tee uskumatult tervislik ja sellel on vähe kõrvalmõjusid. Kuna jasmiini tee sisaldab vähesel määral kofeiini, siis ei ole soovitav seda juua õhtuti. Kuna rasedad naised peaksid piirama kofeiini tarbimist, siis tasub jasmiini teed juua mõõdukalt (mitte üle 1 tassi päevas), sest kofeiin võib suurendada raseduse katkemise ohtu. Jasmiini tee sisaldab katehhiine, mis võivad vähendada teie keha võimet toidust rauda omastada. Eelkõige kehtib see rauapuuduse ohuga inimeste kohta, nagu rasedad, väikelapsed ja toitumispiirangutega inimesed. Sel juhul on soovitatav päevas mitte üle 1 tassi teed juua ning teed tuleb juua vähemalt tund pärast söömist.

*MAAGIA TEE - jasmiiniõie tee (kliki)

*DRAAKONIPÄRLITEE - rohelise teelehe sisse rullitud jasmiiniõied (kliki)