Kaubamärgid

 

 

DRAAKONIPÄRLI TEE – jasmiiniõite ja rohelise tee segu

Tootekood: JA32
Kaubamärk: EOFS
Laoseis: 3
Hind:
40,50 €
Kogus: - +

Jasmiini tee, maht 100 g.

Jasmiini õied on rullitud teelehtedesse. „Moli longzhu“ tähendab tõlkes draakoni jasmiinipärlid.

JOO TEED ja SA LEIAD OMA (elu)TEE – nii ütleb Hiina vanasõna.

Feng shui’s kutsutakse JASMIINI küllusliku romantika ja armastuse lilleks. Jasmiin on yin-energias lill ja kannab endas eelkõige ilu ja harmoonia väge. Samas on sel lillel tugev rahustav toime, stabiliseerides inimest ning hoides tema mõistust ja meelt äreval ning segadusttekitaval ajal selgena.

JASMIINI (jasminum officinale) TEE on Hiinas üks populaarsemaid teesid ja kaasaegsed edule orienteeritud ettevõttetes on lõunapausi ajal jasmiini tee joomine lausa „kohustuslik“. Samuti juuakse jasmiini teed kõige enam avalikes söögikohtades. Tavaliselt pakutakse kahte varianti jasmiini teed. Üks, mida võib maakeeli nimetada ka soojaks taimejoogiks ehk kuivatatud jasmiini õitest ja pungadest valmistatud tee, mis maitselt sarnaneb tatra maitsega. Selline tee on enamlevinud nii söögikohtades kui ka ettevõtete joogipauside ajal. Jasmiini teed hinnatakse tema eriliste omaduste pärast, milleks on peavalu leevendamine, millega kaasneb mõtete erksus ja stressitaseme vähenemine ning on seetõttu hinnatud jook ettevõttetes joogipauside ajal. Teiseks seedimise korrastamine, maksa stressi vähendamine ning seda teed juuakse just pärast sööki. Jasmiini tee omapärase maitse kõrval pakutakse ka tee lehtedega segatud või rullitud jasmiini teed. Teeleht annab jasmiinile kvaliteetse, rohelisele teele tuntud ning omase maitse.

Kasutamine. Tee valmistamiseks lisage kuivatatud teele kuuma vett temperatuuril kuni 80°C. Väldi keeva vee kasutamist. Lase teel 3-5 minutit tõmmata, seejärel kurna ja serveeri. Soovituslik päevane joogikogus: 1-3 tassi teed.

JASMIINI TEE on kasulik tervisele: 

  • Tugev antioksüdant. Jasmiiniõietel on tugev antioksüdantne omadus, mis kaitseb terveid rakke kahjustuste ees (vähivastane toime) ning mis vähendab krooniliste haiguste riski.
  • Toetab süda. Jasmiini tee toetab südant, reguleerib kolesterooli ja vererõhku.
  • Kaitseb aju. Tänu tees sisalduvatele antioksüdantidele ja katehhiinidele, väheneb ka neuroloogliiste haiguste risk.
  • Kaitseb Alzheimeri ja Parkonsioni tõve eest. Jasmiini tee on polüfenoolderikas, mis võib vähendada Alzheimeri ja Parkinsoni tõve riski.
  • Suurendab keskendumist. Tee sisaldab veidi kofeiini, mis aitab keskendumisel. Seega ei jooda seda teed õhtuti, vaid pigem tööd tehes.
  • Soodustab lõõgastumist. Jasmiinitee sisaldab aminohapet L-teaniin, mis vähendab ärevust ja stressi.
  • Madaldab veresuhkrut. Aitab kontrolli all hoida II tüüpi diabeeti.
  • Vähendab kehakaalu. Jasmiinitee kiirendab ainevahetust 4-5% ja rasvapõletust 10-16% ning võib aidata kaalu langetada.
  • Parandab nahka. Pärast teejoomist tasub rohelise teemassiga katta oma nägu. Ennetab kortsude teket ja pruunide (nn maksa) plekkide teket näole.

 

Ohutus ja kõrvaltoimed 

Üldiselt on jasmiini tee uskumatult tervislik ja sellel on vähe kõrvalmõjusid. Kuna jasmiini tee sisaldab vähesel määral kofeiini, siis ei ole soovitav seda juua õhtuti. Kuna rasedad naised peaksid piirama kofeiini tarbimist, siis tasub jasmiini teed juua mõõdukalt (mitte üle 1 tassi päevas), sest kofeiin võib suurendada raseduse katkemise ohtu. Jasmiini tee sisaldab katehhiine, mis võivad vähendada teie keha võimet toidust rauda omastada. Eelkõige kehtib see rauapuuduse ohuga inimeste kohta, nagu rasedad, väikelapsed ja toitumispiirangutega inimesed. Sel juhul on soovitatav päevas mitte üle 1 tassi teed juua ning teed tuleb juua vähemalt tund pärast söömist.

Sarnased tooted

Vesinikvee ehk H₂-vee tootja. Mugav, käepärane borosilikaatklaasist pudel, mille maht on 430 ml. Vesiknikvee tootmiseks kulub umbes 3 minutit.

Tootekood: AV35 ,   Laoseis: 3
114,90 €

Kvaliteetne topeltklaasist teepudel mõõtudega 7 cm x 18,5 cm ja mahutavusega 230 ml. Kaal umbes 380 gr. Kannatab temperatuuri -20°C kuni 120°C. 

Teepudel on valmistatud boorsilikaatklaasist. Booroksiid muudab klaasi vastupidavaks äärmuslikele temperatuuridele ja parandab ka vastupanu keemilisele korrosioonile.

Teepudel koosneb 2 osast. Ülemisse pannakse teelehed ja alumises valmib maitsev ja tervislik tee. Teepudelit on mugav kaasas kanda ning see peab hästi vastu ka välistingimustes.

Komplekti kuuluvad: klaasist jooginõu, klaasist teelehtede nõu, neid ühendav puiduimitatsiooniga kaunistatud filter.

PS! Samadest teelehtedest saab valmistada mitu teetõmmist.

Meie epoes on müügis  kaks teed: MAAGIA TEE (jasmiiniõie tee) ja DRAAKONI PÄRLI TEE (jasmiini ja rohelise tee segu).

Tootekood: TP01 ,   Laoseis: 2
65,70 €

Kvaliteetne topeltklaasist teepudel mõõtudega 7 cm x 24 cm ja mahutavusega 400 ml. Kaal umbes 580 gr. Kannatab temperatuuri -20°C kuni 120°C.

Teepudel on valmistatud boorsilikaatklaasist. Booroksiid muudab klaasi vastupidavaks äärmuslikele temperatuuridele ja parandab ka vastupanu keemilisele korrosioonile.

Teepudel koosneb 2 osast. Ülemisse klaasossa pannakse teelehed ja alumises valmib maitsev ja tervislik tee. Teepudelit on mugav kaasas kanda ning see peab hästi vastu ka välistingimustes.

Komplekti kuuluvad: klaasist jooginõu, klaasist teelehtede nõu, neid ühendav nahaimitatsiooniga eraldaja, filter ja kaas.

Tootekood: TP02 ,   Laoseis: 1
87,90 €

Kvaliteetne termos tee valmistamiseks ja soojana hoidmiseks, mõõtudega 6,5 cm x 21,5 cm ja mahutavusega 450 ml. Kaal umbes 260 gr. Hoiab jooki soojana 6-12 tundi.

Teetermos on valmistatud roostevabast terasest. Termos koosneb 2 osast. Ülemisse klaasossa pannakse teelehed ja alumises valmib maitsev ja tervislik tee, mis tänu termose heale soojapidavusele säilitab oma temperatuuri kaua aega.

Teepudelit on mugav kaasas kanda ning see peab hästi vastu ka välistingimustes.

Komplekti kuuluvad: klaasist teelehtede nõu, mille alaosas asub filter ning roostevaba terasest termose osa. NB! Termose kaanes asub temperatuurinäidik. Kerge näpuvajutusega termose kaanele ilmub sinna vedeliku temperatuur. Kolmevärviline ekraan annab turvaliselt teada termoses asuva joogi/vee temperatuuri: sinine alla 30°C; roheline 30-65°C ja punane 66-99°C. Kaanel asuv ekraan lülitub välja automaatselt, umbes 3 sekundi pärast.

Tootekood: TP03 ,   Laoseis: 1
53,70 €

Kvaliteetne termos tee või kohvi või sooja joogi hoidmiseks. Tee valmistamiseks on olemas välja võetav sõel. Termose mõõtudud 7,5 cm x 16,5 cm ja mahutavusega 400 ml. Hoiab jooki soojana 6-12 tundi.

Tootekood: TP02 ,   Laoseis: 1
65,70 €