Kaubamärgid

 

 

Pärlid

Pärlid

Pärl hiina keeles zhen-zhu 珍珠esimene hieroglüüf tähendab kallis, haruldane, väärtuslik ja teine hieroglüüf tähendab helmest (helmed). Haruldased, väärtuslikud helmed.

Pärleid on läbi ajaloo peetud eelkõige naiste eheteks ning paljude sümboolsete tähenduste seas on alati esikohal olnud naiselikkus, tähelepanelikkus, empaatiavõime. Pärl sümboliseerib hinge ilu, hinge teekonda täiuslikkuse suunas. Pärli sära sümboliseerib tarkust ja valgustumist. 

Mineraloog George Kunz tegi oma 1913. aasta teoses „The Curious Lore of Precious Stones“ võrdluse teemanti ja pärli vahel: Teemant on pärlile nii nagu päike kuule ja seega võiksime ühte nimetada “kuningas-pärliks” ja teist “kuninganna-pärliks”. Teemant on nagu vana rüütel – hiilgav ja vastupidav, kartmatuse ja võitmatuse sümbol; pärl on aga nagu auväärne daam – ehe ja ilus vaadata, tagasihoidlikkuse ja puhtuse sümbol.

Pärli ilu on ürgne, täielikult looduse poolt loodud. Pärlid kees ei saa kunagi olla täpselt ühesugused, sest looduses pole kaht täiesti identset pärlitera. Pärlitel on väga suured hinna-kvaliteedi erisused, mida mõjutavad kasvatamise koht, vee kvaliteet, aeg, pärli suurus ja kuju, lisamineraalid jne. Mageveepärlid on populaarsed tänu odavamale hinnale, erisugusele kujule, värvusele ja suurusele, mis varieerub 2–11 mm vahel. Suured pärlid on siiski üliharuldased. Mageveepärlite keskmine suurus jääb 4–6 mm piiresse ning neid eristab soolase vee pärlitest tuuma puudumine. Mageveepärlite värvigamma on rikkalik ja kaunis, alates säravvalgest, kreemjast ja šampanjatoonist kuni roosakasoranži, helelilla, lilla ja pruunini. Nad võivad olla ovaalsed, munajad, veetilga või mügariku kujulised. Üliharva kohtab täiesti ümmargust mageveepärlit. Ovaalse vormiga pärl aitab ehte kandjal paremini luua oma tulevikku ja näha iseennast tulevikus. Ümmarguse vormiga pärl aitab keskenduda ja saavutada ühtsuse oma tunnetega.

Hiinlased usuvad, et must pärl sünnib draakoni energias, seetõttu on neid seostatud hiina salapäraste tarkuste ja teadmistega. Must pärl esindab ka igavest armastust. Läbi ajaloo on musta pärlit peetud  kaitsvaks amuletiks.

Üks varajane Hiina müüt räägib, et pärlid kukkusid taevast alla, kui draakonid pilvede vahel võitlesid. Teine müüt räägib, et pärlid tekkisid austrite poolt neelatud vihmapiiskadest. Iidses Hiina muistendis leidis poiss aga ühe imepärase pärli,  ta pani selle veidi riisi sisaldavasse purki ja järgmiseks päevaks oli purk täitunud riisiga. Naabrid avastasid selle ja üritasid selle ära varastada. Poiss neelas pärli selle kaitsmiseks alla ning selle tulemusena muutus ta draakoniks. 

Pärl kannab endas VEE ja METALLI energiat.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

Mustast mageveepärlist valmistatud käekett. Pärli läbimõõt 8-9mm

PÄRL kannab endas Vee ja Metalli stiihiate energiat. Metalli elemendi pesa on Jänese aastal nõrk ja seetõttu ei saa Vee energia piisavalt toidet. Vesi on aga Jänese aastal seotud töö, elatise, hobide, huvialade, aga ka järglastega. Seega on pärli ülesanne Jänese aastal täita Metalli elemendi (õigete koostööpartnerite, sõprade jne leidmine) pesa ja anda Vee stiihiale terve aasta kestel piisavalt toidet. Seega kui Metalli ja Vee energiad toimivad koos, on toetatud tööga seotud energiad.

NB! Ehet kandes tuleb väestada see soovi, taotlusega – miks sa seda kannad?

Tootekood: EH282 ,   Laoseis: 8
20,70 €

„Šampanja“ roosast mageveepärlist valmistatud käevõru ümbermõõdule 18-26 cm. Kõevõru suurus on muudetav, reguleeritava keti abil. Pärli läbimõõt 7-8mm. 

NB! Ehet kandes tuleb väestada see soovi, taotlusega – miks sa seda kannad?

Tootekood: EH220 ,   Laoseis: 8
20,70 €