Kaubamärgid

 

 

Tervisepudelid

Populaarem ja tunnustatum tervisejook roheline tee, aga ka mustal teel terve hulk tervislikke omadusi. Kirjanduse põhjal tugevdab must tee organismi immuunsust, vähendab stressi- , südamehaiguste- ja diabeediriski, tugevdab luid, vähendab vähiriski, annab energiat.

Valge tee sisaldab teiste teesortidega võrreldes vähem kofeiini, aga rohkem antioksüdante. Nagu rohelisel ja mustal teel, on ka valgel teel mitmeid tervistavaid omadusi. Valge tee alandab kolesteroolitaset, on kasulik südamele, vähendab veresoonkonnahaiguste ja vähiriski, on tõhusa antibakteriaalse toimega. Väiksema kofeiinisisaldusega ning valgele teele sarnaste tervistavate omadustega on ka oolong tee. Oolongi algupärane nimi pärineb hiina keelest (wu-long cha), mis tõlkes tähendab musta draakoni teed. Ühe legendi järgi hirmutas roomaja töölist, kes vastutas lehtede kuivatamise eest. Kui ta mõned päevad lehtede juurde tagasi tuli, leidis ta eest eest teelehed, mis olid seismisest täiuslikuks muutunud. Tulemuseks oli lummav jook. Tegelikkuses kääritatakse oolongi rohkem kui rohelist ning vähem kui musta teed. Täpse aja saavutamist peetakse äärmiseks oskuseks, et näha lehtede värvi parajat muutust ning käärimisprotsess kuumutamise ja kuivatamisega lõpetada.

Lõuna-Ameerika päritolu „imejooki“ ja supertoiduks nimetatud mate teed peetakse vahel isegi tervislikumaks kui rohelist teed. Mate tee annab energiat (rohkem kui kohv) ja parandab keskendumisvõimet, sisaldab palju vajalikke vitamiine, mineraale ja antioksüdante, kiirendab ainevahetust, vähendab söögiisu ja tõhustab seedimist.

Supertoiduks kutsutakse ka Jaapanis ja Hiinas toodetavat pulbriks jahvatatud rohelist teed matchat. Tee kasulike omaduste tõttu on matchat tarvitatud sajandeid. Matcha tee annab kehale energiat,  parandab mälu ja tuju, tugevdab immuunsüsteemi, alandab kolesterooli ja veresuhkrut, soodustab ainevahetust, see on kiudainete rikas, lisaks on selles C-vitamiini, kroomi, tsinki, magneesiumi. Ühes tassis matcha tees on viis korda rohkem antioksüdante kui üheski teises toiduaines.

Punase värvusega mahe ja magusamaitseline rooibose tee on eriline selle poolest, et ei sisalda kofeiini, küll aga A, C ja E vitamiini. Rooibos on leebe ja ei ärrita magu, sellel on põletikuvastane, vähktõbe ja südamehaigusi ennetav mõju. Rooibos on lõõgastava ja rahustava toimega, vähendab liigesepõletike korral valusid, alandab vererõhku ja kolesteroolitaset, tõstab keha haigustevastast kaitsevõimet.

Kauget päritolu teede kõrval ei maksa unustada ja alahinnata ka kodumaist taime- ja puuviljateed, mille kasulikest toimetest oskasid lugu pidada juba meie esiemad.

7 põhjust, miks tasub igapäevaselt juua teed, olgu see must, roheline, valge, punane või kohalik taimetee:

  1. Tee niisutab meie organismi.
  2. Tees leidub antioksüdante, mis suurendavad organismi võimet põletada rasva kütusena ja see omakorda suurendab lihaste vastupidavust.
  3. Tee joomine võib kaitsta organismi südame-veresoonkonna haiguste eest.
  4. Tees olevad aktiivsed ühendid võivad aidata vähendada põletikulisi reaktsioone.
  5. Tee parandab luude mineraalset tihedust ja tugevust.
  6. Tee võib olla tõhus vahend neuroloogiliste haiguste ennetamisel ja ravimisel. Samuti aitab teejoomine paraneda stressist.
  7. Tee on kasulik kolesteroolile.

Nii nagu veini ja kohvi on ka tee puhul olemas lugematuid sorte, segusid ja päritoluriike, kuid kindlasti leiab igaüks oma maitsele sobiva tee. Teejoomine on mõnus, kasulik ja tervendav.

Meie epoes on müügis  kaks teed: MAAGIA TEE (jasmiiniõie tee) ja DRAAKONI PÄRLI TEE (jasmiini ja rohelise tee segu).

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

Kvaliteetne termos tee valmistamiseks ja soojana hoidmiseks, mõõtudega 6,5 cm x 21,5 cm ja mahutavusega 450 ml. Kaal umbes 260 gr. Hoiab jooki soojana 6-12 tundi.

Teetermos on valmistatud roostevabast terasest. Termos koosneb 2 osast. Ülemisse klaasossa pannakse teelehed ja alumises valmib maitsev ja tervislik tee, mis tänu termose heale soojapidavusele säilitab oma temperatuuri kaua aega.

Teepudelit on mugav kaasas kanda ning see peab hästi vastu ka välistingimustes.

Komplekti kuuluvad: klaasist teelehtede nõu, mille alaosas asub filter ning roostevaba terasest termose osa. NB! Termose kaanes asub temperatuurinäidik. Kerge näpuvajutusega termose kaanele ilmub sinna vedeliku temperatuur. Kolmevärviline ekraan annab turvaliselt teada termoses asuva joogi/vee temperatuuri: sinine alla 30°C; roheline 30-65°C ja punane 66-99°C. Kaanel asuv ekraan lülitub välja automaatselt, umbes 3 sekundi pärast.

Tootekood: TP03 ,   Laoseis: 1
54,60 €

Kvaliteetne termos tee või kohvi või sooja joogi hoidmiseks. Tee valmistamiseks on olemas välja võetav sõel. Termose mõõtudud 7,5 cm x 16,5 cm ja mahutavusega 400 ml. Hoiab jooki soojana 6-12 tundi.

Tootekood: TP02 ,   Laoseis: 1
66,80 €

Kvaliteetne topeltklaasist teepudel mõõtudega 7 cm x 18,5 cm ja mahutavusega 230 ml. Kaal umbes 380 gr. Kannatab temperatuuri -20°C kuni 120°C. 

Teepudel on valmistatud boorsilikaatklaasist. Booroksiid muudab klaasi vastupidavaks äärmuslikele temperatuuridele ja parandab ka vastupanu keemilisele korrosioonile.

Teepudel koosneb 2 osast. Ülemisse pannakse teelehed ja alumises valmib maitsev ja tervislik tee. Teepudelit on mugav kaasas kanda ning see peab hästi vastu ka välistingimustes.

Komplekti kuuluvad: klaasist jooginõu, klaasist teelehtede nõu, neid ühendav puiduimitatsiooniga kaunistatud filter.

PS! Samadest teelehtedest saab valmistada mitu teetõmmist.

Meie epoes on müügis  kaks teed: MAAGIA TEE (jasmiiniõie tee) ja DRAAKONI PÄRLI TEE (jasmiini ja rohelise tee segu).

Tootekood: TP01 ,   Laoseis: 1
66,80 €

Vesinikvee ehk H₂-vee tootja. Mugav, käepärane borosilikaatklaasist pudel, mille maht on 430 ml. Vesiknikvee tootmiseks kulub umbes 3 minutit.

Tootekood: AV35 ,   Laoseis: 3
126,90 €