Kaubamärgid

 

 

Salapärased DZI-helmed

07.06.2022
Salapärased DZI-helmed

Esimesi märkmeid DZI helmeste kohta võib leida umbes 2000-2500 aastat tagasi.Arvatakse, et DZI helmel on hämmastavad omadused ning legendi järgi onneil jumalik päritolu.

Tiibetlased on pidanud DZI helmeid alati elavateks hingedeks. Neid kummardati ja pärandati isalt pojale. Tänaseni kasutatakse DZI helmeid amulettidena ja neid nimetatakse üheks seitsme Tiibeti budismi aardeks. Need helmed on pärit Tiibeti, Nepaali, Bhutaani ja Himaalaja piirkonnast.

DZI helmed (hääldatakse "ji", mis tähendab "heledus"). Seetõttu kutsutakse neid ka valgustatuse helmesteks.

DZI helmestega on seotud palju legende, mis pärinevad Tiibeti folkloorist. Kivina on kasutatud tumedat tooni (rohekas-pruun) nn Tiibeti "ahhaati", mida leidub Himaalaja mägedes ja neile on graveeritud kaunid mustrid ja värvid. Kaasajal kasutatakse koos ahhaadiga erinevate mineraalide segusid, millele graveeritakse sõnumid.

Erinevatel DZI helmel on palju erinevaid mustreid: ringid, ruudud ja lained jne. Helmele on trükitud ka palju "silmi", et tuvastada pahatahtlikke kavatsusi ja nende mõju vähendada.

DZI helmes olevatel mustritel ja erinevat arvu silmadel, on erinevad tähendused ja mõju.

Kui inimene kannab DZI helmest, loovad need talle "nähtamatu kuue", kaitstes teda kurjade jõudude, negatiivse energia ja üleloomulike vaimude eest. 

 

Tootegrupp FENG SHUI TALISMANID TIIBETIST (kliki)

2-silma DZI helmes (kliki)

3-silma DZI helmes (kliki)

9-silma DZI helmes (kliki)

21-silma DZI helmes (kliki)

draakoni silma DZi helmes (kliki)

ruyi DZI helmes (kliki)

rahakonksu DZI helmes (kliki)

kuan yin DZI helmes (kliki)