Kaubamärgid

 

 

Pikast nõelast maagiliseks rinnanõelaks

03.06.2022
Pikast nõelast maagiliseks rinnanõelaks

Pross (rinnanõel) oli üks esimesi iluesemeid, mida kandsid enda riietel nii naised kui mehed. Esialgu oli prossil pigem praktiline väärtus, sest nn „pikk nõel“ aitas riideesemetel seljas püsida.

Prossi kuju, mustrite, kaunistustega näidati oma kuuluvust ühiskonna kihtidesse, seltsidesse jne. Prosside välimus, disain on alati olnud tugevalt seotud kaasaegse moevooluga, aga ka sõnumitega. Tavaliselt kaunistati prosse vääriskivide, -materjalidega ning prossidel kujutati loodusest võetud sümboleid, eelkõige lilli, taimi, loomi, linde jne.

Prossidel on alati olnud tugev sümboolne tähendus ja eelkõige kandsid need ehted endas kaitsvat, aga ka eesmärki aktiveerivat mõju, sest pross paigutati südametšakra lähedale. Kusjuures oluline on prossi igapäevane kinnitamise rituaal rinda – see võimendas selle ehte mõju.

Kui asetad prossi südametšakra piirkonda on selle mõju kordades tugevam, kui kinnitades see näiteks rangluu kohale. Kinnitades prossi rinda, edastad sa universumile oma eesmärgi, soovi ja eeldusel, et kandja mõtted ja soovid on kooskõlas universumi heatahtlikkusega, ilmneb prossi energeetiline mõju palju kiiremini ja tugevamalt. Samuti kantakse prossi tihti kurgutšakra piirkonnas, mis on seotud eneseväljenduse, tarkuse, oma mina ja rollide mõistmisega ning ka oma kohustuste ja vastutuse täitmisega.