Kaubamärgid

 

 

Aeg on käes kodu energeetiliseks puhastamiseks...

30.11.2022
Aeg on käes kodu energeetiliseks puhastamiseks...

Vanadel eestlastel algas jõuludeks ettevalmistumine juba novembri alguses hingede ajal – oldi kodus, tehti tubaseid töid, lauldi vaikseid laule, meenutati siitilmast lahkunuid. Pimeda aja tähtsaim puu polnud siis kuusk, vaid hoopiski kask, millega tuuseldati kodus, pühiti üle laed ja põrandad, aeti vana ning väsinud energia välja ning tehti ruumi uuele energiale. Uueks aastaks valmistumine, pimeda aja lõpu ja valguse ootamine oli pikk protsess.

Feng shui peab samuti aasta pimedamat aega (kui päike asub 3 päeva pesas kasvamata ja kahanemata) olulisemaks ajaks, mil teha puhastusrituaale. Tavaliselt on selleks aeg, mis on vahetult enne jõule (21.-23. detsembri vahel). 

Puhastusrituaaliks on vaja küünal (soovituslikult valge, mitte teeküünal), viirukid (iga ruumi jaoks üks), keraamiline kauss  1spl meresoolaga (niipalju kui on kodus tube +köök), kelluke (helitekitajaks, aga piisab ka käte plaksutamisest)

Rituaalile eelneb ruumide tavakoristus.

Pane küünal kodu (ruumi) keskossa põlema ja anna talle ülesanne "minu ruum on puhas!" või „kõik see, mis pole mulle/minu perele vajalik, on lahkunud““ NB! Küünal pannakse põlema tikust ja kustutatakse alati küünlakustutajaga või näppudega, puhuda ei tohi. Küünalt võib mitu korda põlema panna ja kustutada, aga ülesanne on sama. puhastatava ruumi keskossa aseta keraamiline kauss meresoolaga. 

Esimene ring: PÄRIPÄEVA (yang energia) liikumine. Liigu ruumi seina äärt pidi. Kui jõuad (pimeda, vähe kasutuses oleva) nurgani, siis ärata seal seisev energia üles. Kuidas? Kasuta selleks kellukesi või tee käte plaksutusi. Heli peab liikuma alt üles ehk tõstad seisva energia alt üles ja paned ta nii liikuma. Nii teed ruumile ja/või kodule ringi peale.

Teine ring: VASTUPÄEVA (yin energia) liikumine. Süüta küünlast viiruk (missugust viirukit kasutada loe allpool). Liigu ruumi seina äärt pidi ja käi viirukiga üle voodialused, kapialused, voodipealsed, lauapealsed, aknalauad. Ära jäta midagi vahele. Nii teed ruumile ja/või kodule ringi peale. NB! Kui viiruk on lõpuni põlemata, aseta see kodu keskele viirukialusesse ja lase sel lõpuni põleda.

Kolmas ring: PÄRIPÄEVA (yang energia) liikumine. Alusta ringi oma kodu ja/või ruumi idanurgast, sest ida see on tõusev ja toetav energia. Taas kordub kellukeste ja/või käte plaksutuste ring. Kusjuures kuula heli, mida kõlavamaks see läheb, seda puhtamaks ruum saab.

Kui sa pole veel soolakaussi tuppa pannud, siis nüüd on vimane aeg. Sool jätta ruumi seisma vähemalt 24 tunniks.

Kui pead kodust/ruumist lahkuma, siis kustuta küünal. Kui tuled koju/ruumi tagasi, siis pane küünal uuesti põlema (ülesannet muuta ei saa, sest see on juba küünlale antud).

Pärast ööpäeva möödumist, viska sool voolavasse vette, kodus on selleks tualettpott. Kausid, topsid pesed korralikult puhtaks. Kui puhastusprotsess on läbi, kustutad küünla ja viskad selle ära (tema töö on tehtud, rohkem põletada ei tohi) ja tuulutad ruumid.

NB! Puhastust võib teha kodu korraga või ruumide kaupa.

Missugust viirukit kasutada:

*klassikaline kodu puhastamise viiruk, mis tõstab ka kodu energiat PUHAS KODU (kliki)

*kui kodus/peres on toimunud sel aastal suured läbielamised, ehmatused, siis kasuta viiriukit PUHAS KODU pärast katastroofi (kliki)

*kui kodus, pereliikmetel on olnud sel aastal probleeme tervisega, siis kasuta viirukit TERVISE HEAOLU (kliki)

*kui kodus, pereliikmetel on olnud sel aastal probleeme suhetega, armastusega, siis kasuta viirukit ARMASTUSKÜLLASED SIUHTED (kliki)

*valged küünlad TOPELTÕNN (kliki) ja YIN/YANG (kliki)