Kaubamärgid

 

 

Tõrvasalv - vanarahva tarkus kodus

10.06.2022
Tõrvasalv - vanarahva tarkus kodus

Tõrv on eestimaa rahva seas alati hinnatud ravim olnud. Sellega võiti haudunud varbavahesid, lõhenenud sääri ja külmavõetud kohti, samuti arvati tõrvast abi saavat nahahaiguste ja liigesevalu korral. Isegi valutavale hambale tilgutati männitõrva.

Mõnikord määriti sääri tõrvaga ka parmude ja madude peletamiseks. Usuti, et ussid pelgavad tõrva lõhna ja hoiavad selle järele lõhnavatest inimestest ning majadest eemale. Palju ei tohtinud tõrva siiski korraga naha peale määrida, sest nahk võis maha tulla.

Kindel on see, et TÕRVASALV stimuleerib vereringet ja soodustab haavade paranemist. Salvi kasutatakse ka kriimustuste ja putukahammustuste korral, soodustab haavade paranemist.

Tõrva kasutatakse eelkõige just nahaprobleemide puhul: aknele kalduva naha, lõhede, vistrike ja sügeleva naha, ekseemi, psoriaasi, kuiva naha hoolduses.  

Keda tõrva lõhn ei häri, saab tõrvasalvi kasutatada nahale määrides putukate tõrjumiseks ja nende hammustuste leevendamiseks, seenhaigustest tulenevate nahakahjustuste parandamiseks. Saab kergendust ohatisele, lööbele, kriimudele ja kannalõhedele.

Tõrval on antibakteriaalne toime, piirates põletiku arengut ning aidates moodustada naha uut struktuuri.

TÕRVASALV (kliki)